Wybór blachodachówki cena czy jakość?

Opublikowano | w kategorii: Wybór Blachodachówki.

htmlWitam serdecznie wszystkich odwiedzających moją stronę.
Od ponad 10 lat specjalizuję się w sprzedaży pokryć dachowych. W całym tym okresie miałem do czynienia z wieloma (może nawet kilkudziesięcioma) producentami blaszanych pokryć dachowych. W moich artykułach chcę

przedstawić, spostrzeżenia dotyczące wyboru rodzaju pokrycia dachowego z blachodachówki. Motywację do pisania artykułów na ten temat, jest chęć podzielenia się ze wszystkim zainteresowanymi w sposób jak najbardziej przystępny wiedzą na temat blaszanych pokryć dachowych. Chodzi mi bardziej o to, by na etapie wyboru blachodachówki potencjalny klient zwracał uwagę na istotne parametry materiału z którego jest produkowana blachodachówka. Brak wiedzy na ten temat jest powodem, że klienci kupując blachodachówkę zdają się całkowicie na sprzedawcę, który może wykorzystać ich brak wiedzy.

Szanowny Gościu (czytając ten post może jesteś potencjalnym klientem szukającym takiego pokrycia dachowego). Przedstawiam Tobie  swoją  mapę drogową, przybliżającą Cię  do wybory właściwego produktu. Na samym początku proszę od razu zrezygnować z myślenia tylko i wyłącznie o kryterium ceny. Ze swojego doświadczenia, mam wrażenie, że w przypadku 80 procent klientów, pierwsze pytanie, które zadają dotyczy „za ile kupię blachodachówkę”. Pragnę Was uczulić i zasugerować, że ten produkt może być u różnych producentów bardzo zróżnicowany, pod względem: materiałowym, wytrzymałości oraz trwałości. Ponieważ producentów blachodachówek, jest w Polsce kilkudziesięciu i porównanie producenta A i producenta B mając na uwadze jedynie cenę może wydawać się łatwe, to ja jednak będą Was przekonywał że wcale tak nie jest.

Czym więc się kierować przy wyborze danego rodzaju blachodachówki:

 

1. Producent ? – czy to wybór właściwy – jeżeli mówimy o producentach z uznaną marką (tzw segment premium) wydaje się to jak najbardziej właściwy wybór. Jednak w tym przypadku nie możemy mówić o wyborze danego producenta przez pryzmat ceny. Marka z ugruntowaną pozycją powinna się sama bronić bez względu na cenę co oznacza proporcjonalnie wyższe koszty zakupu takich produktów. Jednak jak to w życiu bywa, obserwowałem takich producentów z, którymi zdarzały się nie ciekawe wpadki. Podejrzanym jest fakt gdy cena za produkty takich Marek zbliża się do cen producentów ekonomicznych (poziom niski), a nawet z nimi konkuruje. Niestety pamiętam takie zdarzenia, gdy tacy producenci wprowadzali rożnego rodzaju promocję. Wówczas klient nie pytał się już w ogóle o produkty, które trzymają swój wysoki standard, tylko kupuje produkt z promocji nawet nie zadając sobie trudu o porównanie jego parametrów technicznych.

2. Wygląd ? – niestety jesteśmy wzrokowcami – to wybór koloru i formy przetłoczenia blachodachówki wystarczy. Klienci tacy nie zadają w ogóle pytań dotyczących producenta, czy materiału wsadowego do produkcji blachodachówki. Co do zasady to sprzedawca decyduje w przypadku takiego klienta o wyborze producenta blachodachówki oceniając klienta jakby po jego skłonności do wydania danej sumy (niestety jest to klient dość mało wymagający, ale jednocześnie narażony na wykorzystanie jego małej wiedzy przez sprzedawcę).
Powyższe to jakby podstawowe tezy do wskazania Wam bardziej technicznych kryteriów , według których bez względu na producenta możemy właściwie wybrać swoją blachodachówkę.  Dalej w koejnym poscie.

Rsystem sp. z o.o., Piaski, UL. Piastowska 19, 09-200 SIERPC TEL: 509 354 386/ 509 354 387, email: biuro@r-system.pl / renomasystem@gmail.com